Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Zámek Veltrusy je pro návštěvníky otevřen od 25. května, vstupenky je nově možné také zakoupit online.Park je otevřen každý den od úsvitu do soumraku.

Zavřít

Zahájení sezony 2020 na zámku Veltrusy

Kulturní akce

25.1.2020  Zahájení nové sezóny na zámku

Po krátké přestávce se otevírá pro veřejnost okruh „Aristokracie: začátek konce“, v zimních měsících zatím jen o víkendech.

Začátek sezony odstartujeme hned dvěma akcemi: 

  • 25.1.2020  - 11.00 hod  - zámecké Infocentrum u hlavní brány

Otevření výstavy „Pozdrav z Veltrus“ - čas starých pohlednic zámku a parku Veltrusy a dobových artefaktů sběratele Kamila K. Brzáka. Vrátíme se do doby pera, kalamáře a staré Remingtonky a podíváme se do života na sklonku 19. a začátku 20. století prostřednictvím dopisnic a korespondence tehdejších návštěvníků Veltrus.  

  • 25.1.2020 - 11.00 hod  - zámecká konírna na nádvoří

Slavnostní odhalení kopie plastiky koňské hlavy nad vchodem do zámecké konírny  Po letech se navrací na zeď zámecké konírny také plastika koňské hlavy, která z objektu zmizela v poválečných letech. Repliku busty zhotovila firma DigiTry Art Technologies formou fotogrammetrie na podkladě fotografií. Přijďte si  poslechnout její příběh, prohlédnout si zámeckou konírnu a zároveň se dozvědět něco více o této zajímavé technice.