Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Během podzimních prázdnin od 27.10. do 29.10. je zámek otevřen pro veřejnost. Děkujeme, že při prohlídkách dodržujete stanovené bezpečnostní pokyny.

Zavřít

Vícedenní pobyty na zámku

Plánujete se svými žáky školní výlet, školu v přírodě nebo adaptační pobyt?  V rámci edukačního centra Schola naturalis vám nabízíme několik variant pobytů, které si můžete sestavit dle svých představ přímo na míru pro vaši třídu nebo skupinu dětí.

Vydejte se s námi do zámeckých interiérů, okolí zámku i rozsáhlého přilehlého parku, pěšky nebo na kole. Sestavte si pobyt se svými žáky přímo na míru anebo se nechte inspirovat edukačními programy z naší nabídky. Děti u nás budou poznávat nejen dějiny, kulturu, přírodu, ale také sebe samotné. 

Nabízíme tyto varianty pobytů:

  • Školní výjezd s vašim vlastním programem

Pro vaše aktivity nabízíme zázemí. K výukovým účelům budete mít k dispozici konferenční místnost a k odpočinkovým či pohybovým aktivitám rozsáhlý krajinářský park, který zámek obklopuje. V rámci svého pobytu si můžete vybrat jeden z našich edukačních programů.

Aktuální nabídka programů pro , I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ a SŠ.

Během pobytu je možno využít i projížďku koňským povozem po areálu přírodně krajinářského parku, kterou rádi naplánujeme. Cena je 1500 Kč za hodinu.

  • Školní výjezd s programem sestaveným z nabídky našich edukačních programů.  Lektorky edukačního oddělení zodpovídají za obsah programu a lektorskou činnost. Nezajišťujeme pedagogický dozor.

Varianta pro I. stupeň ZŠ

  1.  den : Edukační program "Na zámku před sto lety" - dopoledne. Odpoledne nabízíme programy "Baroko pro nejmenší" nebo "Hudebně pohybová dílna." Pro páté ročníky nabízíme po setmění noční týmovou hru, zaměřenou na poznávání skrytých zákoutí zámku.
  2. den: Edukační program "Zahrady a parky" .
  3. den:  Některý z edukačních programů s přírodní tematikou, dle roční doby a počasí: " Není bylina, aby k něčemu nebyla" nebo "Exoti patří do skleníku" (pro vyšší ročníky) případně "Sladký život citrusů".

Varianta pro II. stupeň ZŠ

  1. den: Edukační program "Šlechta - začátek konce", odpoledne "Baroko nejen na oko". Po setmění nabízíme večerní týmovou hru, zaměřenou na poznávání skrytých zákoutí zámku.
  2. den: Edukační program "Zahrady a parky", odpoledne výtvarný program zaměřený na tvorbu vlastního návrhu parku ve skupinách nebo malba v plenéru.
  3. den: Dle roční doby program "Exoti patří do skleníku".

Po domluvě je možné zařadit také aktivity zaměřené na rozvoj spolupráce, kooperace, sebepoznání a komunikačních dovedností. Tyto aktivity doporučujeme zařadit v nově se utvářejících kolektivech na začátku školního roku.