Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Od 29. ledna můžete navštívit během víkendů Laboratorium a prohlídkový okruh Aristokracie: Začátek konce

Zavřít

Vícedenní pobyty na zámku

Plánujete se svými žáky školní výlet, školu v přírodě nebo adaptační pobyt?  V rámci edukačního centra Schola naturalis vám nabízíme několik variant pobytů, které si můžete sestavit dle svých představ přímo na míru pro vaši třídu nebo skupinu dětí.

Vydejte se s námi do zámeckých interiérů, okolí zámku i rozsáhlého přilehlého parku, pěšky nebo na kole. Sestavte si pobyt se svými žáky přímo na míru anebo se nechte inspirovat edukačními programy z naší nabídky. Děti u nás budou poznávat nejen dějiny, kulturu, přírodu, ale také sebe samotné. 

Nabízíme tyto varianty pobytů:

  • Školní výjezd s vašim vlastním programem

Pro vaše aktivity nabízíme zázemí. K výukovým účelům budete mít k dispozici konferenční místnost a k odpočinkovým či pohybovým aktivitám rozsáhlý krajinářský park, který zámek obklopuje. V rámci svého pobytu si můžete vybrat jeden z našich edukačních programů.

Aktuální nabídka programů pro , I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ a SŠ.

Během pobytu je možno využít i projížďku koňským povozem po areálu přírodně krajinářského parku, kterou rádi naplánujeme. Cena je 1500 Kč za hodinu.

  • Školní výjezd s programem sestaveným z nabídky našich edukačních programů.  Lektorky edukačního oddělení zodpovídají za obsah programu a lektorskou činnost. Nezajišťujeme pedagogický dozor.

Varianta pro I. stupeň ZŠ

  1.  den : Edukační program "Na zámku před sto lety" - dopoledne. Odpoledne nabízíme programy "Baroko pro nejmenší" nebo "Hudebně pohybová dílna." Pro páté ročníky nabízíme po setmění noční týmovou hru, zaměřenou na poznávání skrytých zákoutí zámku.
  2. den: Edukační program "Zahrady a parky" .
  3. den:  Některý z edukačních programů s přírodní tematikou, dle roční doby a počasí: " Není bylina, aby k něčemu nebyla" nebo "Exoti patří do skleníku" (pro vyšší ročníky) případně "Sladký život citrusů".

Varianta pro II. stupeň ZŠ

  1. den: Edukační program "Šlechta - začátek konce", odpoledne "Baroko nejen na oko". Po setmění nabízíme večerní týmovou hru, zaměřenou na poznávání skrytých zákoutí zámku.
  2. den: Edukační program "Zahrady a parky", odpoledne výtvarný program zaměřený na tvorbu vlastního návrhu parku ve skupinách nebo malba v plenéru.
  3. den: Dle roční doby program "Exoti patří do skleníku".

Po domluvě je možné zařadit také aktivity zaměřené na rozvoj spolupráce, kooperace, sebepoznání a komunikačních dovedností. Tyto aktivity doporučujeme zařadit v nově se utvářejících kolektivech na začátku školního roku.