Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

O svátcích a během podzimních prázdnin - 28.9. a od 27.10. do 29.10. je zámek otevřen pro veřejnost. Děkujeme, že při prohlídkách dodržujete stanovené bezpečnostní pokyny.

Zavřít

Hudebně pohybová dílna

Víte, jaké tance se tančily na šlechtických dvorech v baroku a jaké tance tančili prostí lidé na vesnici? Barokní slavnost nebo ples se jen těžko obešel bez menuetu a na vesnické tancovačce zase nesměla chybět polka. Co je to gavotta, sarabanda nebo gigue?  

V první půli programu se staneme hosty barokního plesu a osvojíme si základy menuetu. Zaposloucháme se do hudby dalších barokních tanců a rozlišíme pohybem jejich charakter. Nebudou chybět hudební hry, kdy se naučíme sluchem rozpoznat kvality jednotlivých tónů i proudu znějící hudby a budeme schopni odlišit důležité hudební zákonitosti – tempo, dynamiku, zpomalení nebo zrychlení. V druhé půlce programu se ocitneme na prosté venkovské zábavě a společně si zatančíme polku. Uvědomíme si rozdílnost mezi klasickou hudbou provozovanou na šlechtických dvorech a hudbou lidovou.

základní informace k programu

Doba konání: celoročně

Počet účastníků: max. 25 dětí 

Délka: 150 min

Místo: konferenční místnost 

Cena: 80 Kč/žák

 

Rezervace

edukace.veltrusy@npu.cz