Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

O svátcích a během podzimních prázdnin - 28.9. a od 27.10. do 29.10. je zámek otevřen pro veřejnost. Děkujeme, že při prohlídkách dodržujete stanovené bezpečnostní pokyny.

Zavřít

Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci! Vítejte na stránkách státního zámku Veltrusy. Rádi bychom vás upozornili, že zámek je obklopen rozlehlým parkem a nelze se autem přiblížit až do jeho těsné blízkosti. Pokud jste si zakoupili vstupenku předem, prosím, počítejte s časovou rezervou nutnou pro přesun z parkoviště k samotnému zámku. Děkujeme!

Parkoviště

V blízkosti zámeckého areálu je možné zaparkovat na dvou placených parkovištích. Jedná se o parkoviště u autokempu Obora a o parkoviště ve Veltrusech u hřbitova.

Cesta k zámku od parkoviště u autokempu Obora (P2)

Cesta k zámku od parkoviště u hřbitova ve Veltrusech (P1)

Osoby s omezenou schopností pohybu a svatebčané mohou využít parkoviště, které se nachází cca 100 m od hlavní zámecké budovy. Vjezd k zámku od autokempu Obora do zákazu vjezdu pouze na základě domluvy se správou zámku!

Parkoviště pro vozíčkáře a osoby s omezenou schopností pohybu je v blízkosti zámku a vede do zákazu vjezdu. Je nutné míti potřebné doklady!

 

 

Bezbariérový přístup

Přístup k zámku

Od parkoviště ve Veltrusech vede cesta hlavní vstupní branou. Povrch cesty v parku je nerovný a nezpevněný, za mokra kluzký.

Výhodnější je využít vjezd od autokempu Obora, který umožňuje dojet až na  vyhrazené parkoviště pro vozíčkáře uvnitř areálu cca 100 m od nádvoří zámku. Odtud vedou rovné a částečně asfaltové cesty.

Pokladna a WC

Mají bezbariérový přístup. Dámské i pánské toalety mají kabinu upravenou pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu.

Výstava historických kočárů

Výstava je bezbariérová.

Okruh "Aristokracie: začátek konce"

Okruh se nachází v prvním patře severozápadního křídla zámku. Schodiště je možné překonat pomocí schodolezu, který máme přichystaný pouze po předchozí domluvě.

Parametry:

  • převážet lze pouze ruční vozíky (ne elektrické)
  • max. hmotnost převážené osoby vč. vozíku: 130 kg
  • max. šíře vozíku (rozchod pneumatik): 60 cm
  • max. šíře (osová vzdálenost) horních madel: 52 cm
  • na místě je možno přeložit postiženého na vyhovující vozík (máme)

Rudolfův sál a přízemí severozápadního křídla zámku s kaplí prostory, kde se konají svatby a kulturní akce. 

Oba prostory jsou bezbariérové. 

Restaurace

Přístup do zámecké restaurace je bezbariérový. 

Mazlíčci

Psům na vodítku je zámecký areál otevřen s výjimkou čestného dvora, prohlídkových okruhů, výstav a kulturních akcí. Pro vodící psy je z interiérových okruhů vhodný pouze třetí okruh – a to na objednání předem.

Cyklisté

Do zámeckého parku je cyklistům vjezd povolen. Jediné omezení je na čestném dvoře u zámku, kde je nutné kolo vést. Před vstupem do čestného dvora a uvnitř před pokladnou se nachází stojany na kola.

Zámecký areál přímo protíná cyklostezka, která vede podél řeky Vltavy. Pokud se k nám na kole vydáte, doporučujeme navštívit cykloprohlídku s průvodcem, která vás provede skrytými zákoutími parku a seznámí vás s místní historií a s romantickými pavilony.

Zázemí pro děti

Zámek disponuje přebalovacím pultem, který naleznete v prostoru dámských toalet v severovýchodním křídle zámku – vstup z čestného dvora.

Návštěvní řád

Toalety

Toalety u zámku se nachází v prostorách severovýchodního křídla – vstup z čestného dvora. Nachází se zde také bezbariérové WC.
U hlavní zámecké brány jsou toalety na dvoře Informačního centra, klíč na vyžádání v infookénku.