Co bude v roce 2019

I v letošním roce chystáme pro návštěvníky řadu kulturních akcí. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vás na shledanou při zámeckých akcích.

Rodinná neděle
19. 5. 2019

V polovině května se slaví Mezinárodní den rodiny, my na zámku se připojíme s naší akcí "Rodinná neděle". Připravené budou speciální prohlídky zámku a další akce pro rodiny s dětmi.

VÍCE INFORMACÍ

Slavnost růží
15. 6. 2019

Přivoňte si, potěšte své oko a hlasujte pro tu nejkrásnější růži. Asi stovka těchto půvabných květin z českých růžových sadů, ale také od jednotlivců, se nastěhuje do zámecké oranžerie, kterou můžete navštívit během soboty. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

VÍCE INFORMACÍ

Dožínky hraběte Chotka
10. 8. 2019

Léto patří žním, ty veltruské si připomeneme v zámecké kuchyňské zahradě. Ta se zaplní dílnami i stanovišti, kde si posekáte obilí, třeba ho i navážíte a ze získaných zrn si pak budete moci upéct placku. Děti si užijí brouzdaliště, dospělí zas stánky včetně rodinných pivovarů. Celé žně pak zakončí průvod, který slavnostně předá panu hraběti dožínkový věnec.

Válka bramborová
21. 9. 2019

V okolí zámku, si připomeneme málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že si povíme o této podivné válce, ale seznámíme se také s historií samotných brambor. Chybět nebudou ukázky vojenské taktiky a dobové výzbroje.

Dušičková vzpomínka
1. 11. 2019

I letos si připomeneme Památku zesnulých. Zámek Veltrusy opět pořádá akci "Dušičková vzpomínka", přijďte si společně s námi zavzpomínat u kaple Ferdinanda Kinského ve Veltrusích. Poté se společně přesuneme do kostela kde zapálíme svíčky a položíme věnec k náhrobku Rudolfa Chotka.

Advent na zámku
23. 11. - 15. 12. 2019

V adventním období máme pro návštěvníky připravenou řadu akcí, u kterých se můžou naladit do té pravé vánoční atmosféry. Čekají nás hudební vystoupení, divadelní představení, vánoční jarmark či adventní prohlídky zámku.