Co bude v roce 2017 

Den koní aneb Legenda o sv. Jiřím
29. 4.

Komponované jezdecko/šermířské odpoledne pro malé i velké diváky proběhne na Mariánské louce pod hájenkou v areálu obory zámeckého parku Ostrov Veltursy. Ku příležitosti této akce bude pro návštěvníky na jeden den zpřístupněna umělá jeskyně - Grotta.

Více o akci


 

 

Co je na našem starém zámku nového
1. 5.

Jako každý rok, tak i letos vás zveme na sousedské setkání, kde si povíme, co nového se za poslední rok u nás na zámku a v přilehlém parku událo.

Více o akci


 

 

Rodinná neděle
14. 5.

Máte malé děti, se kterými nemůžete na běžné prohlídky, ale přesto byste si zámek rádi prohlédli? Nebojte se k nám zavítat 14. května, chystáme totiž speciální prohlídky šité na míru rodinám s dětmi.   

Více o akci


 

 

Slavnost růží
24. – 25. 6. 
10.00–17.00
Přivoňte si, potěšte své oko a hlasujte pro tu nejkrásnější růži. Asi stovka těchto půvabných květin z českých růžových sadů, ale také od jednotlivců, se nastěhuje do zámecké oranžerie, kterou můžete navštívit během soboty a neděle. Přilehlá loučka se promění v drobné tržiště, nebudou chybět ani dílny a doprovodný program v podobě hudebních i divadelních vystoupení.

Pokud i vy patříte mezi vášnivé pěstitele růží, neváhejte a přihlašte své květiny na: chlupacek.tomas@npu.cz, 602 452 444

Více o akci


 

 

Dožínky hraběte Chotka
12. 8. 
10.00–17.00
Léto patří žním, ty veltruské si připomeneme v zámecké kuchyňské zahradě. Ta se zaplní dílnami i stanovišti, kde si posekáte obilí, třeba ho i navážíte a ze získaných zrn si pak budete moci upéct placku. Děti si užijí brouzdaliště, dospělí zas stánky včetně rodinných pivovarů. Celé žně pak zakončí průvod, který slavnostně předá panu hraběti dožínkový věnec.

Více o akci


 

 

Válka bramborová
16. 9. 
10.00–17.00
V okolí Chrámu obránců vlasti a přátel zahrad a venkova, který se nachází v parku nedaleko zámku, vzpomeneme na málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že si povíme o této podivné válce, ale seznámíme se také s historií samotných brambor. Chybět nebudou bojové ukázky, bramborové hry pro děti nebo tržiště. 

Více o akci


 

 

Dušičková slavnost
3. 11.

Ve veltruském kostele společně uctíme památku Rudolfa Chotka, někdejšího majitele zámku, rovněž se vydáme do jinak nepřístupné hrobky Ferdinanda Kinského.

Více o akci


 

 

Advent na zámku
25. 11. – 17. 12.

Než přijdou Vánoce, můžete si vybrat z našeho bohatého adventního programu. Ve vyzdobeném zámku vás seznámíme se šlechtickými vánočními zvyky nebo se způsoby stolování, v infocentru pak najdete adventně laděnou výstavu. Během víkendů se můžete těšit na adventní tvoření, divadelní představení či živý betlém.

25. 11. Adventní tvoření
2. 12. Mikulášská pohádka s nadílkou
9. 12. Adventní koncert
17. 12. Živý betlém a vánoční pohádka 

Více o akci