Co bude v roce 2018

 Den s Mírou
10. 3.

Na začátku března slaví svátek Miroslav a zámek Veltrusy slaví jeho jmeniny s ním. Pro Miroslavy, ale také pro všechny Míry a Mirky jsme nachystali dárek ve formě sníženého vstupného na výstavu "Míry, váhy, závaží na zámku vám ukáží". S nabídkou se připojí také zámecká restaurace a kavárna.

Více informací

Výstava "Daňčí stopou"
27. 1. – 8. 4.


Interaktivní výstava, která probíhá v zámeckém Infocentru, se zaměřuje na daňčí oboru a především na její obyvatele. Zároveň navazuje ne nově upravenou loveckou chodbu v severozápadním křídle zámku.

Více informací

Noc s Andersenem
23. – 24. 3.

Vyrazte s námi do světa pohádek při Noci s Andersenem. Společně přespíme v zámecké Švýcarské hájence a zažijeme nejedno dobrodružství při hrách a četbě.

Více informací

Jaro na zámku
24. 3.

I v letošním roce se chystáme přivítat jaro. Můžete se těšit na připravený jarmark, občerstvení, dílničky pro děti a divadlo. Akce bude zakončena symbolickým vynášením Morany.

Více informací

 Mezinárodní den památek a sídel
21. 4.

Během uplynulých dvou let jsme, v rámci "Mezinárodního dne památek a sídel", zprovoznili zámecké hodiny a také jejich cimbály.

Více informací

Rodinná neděle
13. 5.

Máte malé děti, se kterými nemůžete na běžné prohlídky, ale přesto byste si zámek rádi prohlédli? Nebojte se k nám zavítat 13. května, chystáme totiž speciální prohlídky šité na míru rodinám s dětmi.

Více informací 

Slavnost růží
23. – 24. 6.

O posledním červnovém víkendu provoní zámek růže. Na soutěžní výstavě se představí asi stovka růží z českých růžových sadů i od jednotlivců. Nejkrásnější květy růží bude vybírat nejen odborná porota, ale i veřejnost.

Více informací

Dožínky hraběte Chotka
11. 8.

Posekejte a umlaťte si obilí, upečte placku a přeneste se do dob našich předků společně s krojovaným průvodem, který den završí předáním dožínkového věnce.

Více informací

 Válka bramborová
15. 9.

V polovině září si připomeneme vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že se podíváme na tuto podivnou válku, ale také zjistíme zajímavosti o bramborách.

Více informací

 Dušičková vzpomínka
2. 11.

Začátek listopadu se ponese ve znamení Dušiček. Tento svátek si připomeneme i ve Veltrusech. Uctíme památku Rudolfa Chotka a podíváme se do hrobky Ferdinanda Kinského.

Více informací

 

 

Advent na zámku
24. 11. – 16. 12.

Než přijdou Vánoce, můžete si vybrat z našeho bohatého adventního programu. Ve vyzdobeném zámku vás seznámíme se šlechtickými vánočními zvyky nebo se způsoby stolování, v infocentru pak najdete adventně laděnou výstavu. Během víkendů se můžete těšit na adventní tvoření, divadelní představení či živý betlém.

Adventní prohlídky

24. 11. Adventní tvoření

1. 12. Mikulášská pohádka s nadílkou

8. 12. Adventní koncert

16. 12. Živý betlém