Veltrusy

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

V souladu s usnesením vlády je objekt od pondělí 12. října uzavřen. Zámecký park je nadále otevřen od úsvitu do soumraku. Děkujeme za pochopení.

Zavřít

Co bude v roce 2020 

I v letošním roce chystáme pro návštěvníky řadu kulturních akcí. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vás na shledanou při zámeckých akcích.

Výstava, komentovaná prohlídka

25. ledna

sezona 2019/2020

Sezona na zámku ve Veltrusích bude zahájena slavnostním odhalením repliky koňské hlavy a komentovanou prohlídkou stájí. 

Bude spuštěn tradiční provoz prohlídkového edukačního okruhu „Aristokracie: začátek konce“. V zámeckém informačním centru se můžete těšit na výstavu Veltrusy Ladislava Čepeláka od 25.9. do 8.11.2020

Oživlé památky, kulturní akce, divadlo, koncert

15. srpna

Dožínky hraběte Chotka - s ohledem na mimořádná opatření MZČR je akce zrušena!

Oslavte spolu s námi konec žní na naší tradiční akci Dožínky hraběte Chotka, která se koná v zámecké „kuchyňské zahradě“. 

 

Připomínka Památky zesnulých

30.října

Dušičková vzpomínka - S OHLEDEM NA MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ MZČR JE AKCE ZRUŠENA!

I letos si připomeneme Památku zesnulých. Zámek Veltrusy opět pořádá akci "Dušičková vzpomínka". Přijďte si společně s námi zavzpomínat u kaple knížete Ferdinanda Kinského ve Veltrusích a navštívit kostel, kde zapálíme svíčky a položíme věnec k náhrobku Rudolfa Chotka.

Oživlé památky

21. listopadu

Adventní tvoření - S OHLEDEM NA MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ MZČR JE AKCE ZRUŠENA!

Tvoření adventních věnců a ozdob na vánoční výzdobu. Výtvarné dílničky pro děti, kde si vyzkouší zdobení perníčků, výrobu papírových ozdob.

Prostor mezi hospodářským dvorem a nádvořím zámku zaplní malý vánoční jarmark. Po celý den bude možnost speciálních adventních prohlídek zámku.

 

Divadelní představení

28. listopadu

Adventní pohádka – Sváťovo dividlo - S OHLEDEM NA MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ MZČR JE AKCE ZRUŠENA!

Adventní pohádku v Rudolfově sále zahraje divadelní soubor Sváťovo dividlo. Po pohádce se zastaví i Mikuláš s čerty a anděli a přinese dětem mikulášskou nadílku.

Oživlé památky, divadelní představení

13. prosince

Živý betlém

Průvod pastýřů se vydá do Betléma k Jezulátku. Vycházet bude od hlavní zámecké brány u Veltrus a na cestě ho doprovodí živá hudba. Na průvod bude před zámkem, čekat Panna Marie s Ježíškem a s Josefem. 

 

Od Holandského selského domu zamíří do Betléma i druhý průvod, v čele se třemi králi. Zahřátí v podobě teplých nápojů je zajištěno.