Co bude v roce 2019

I v letošním roce chystáme pro návštěvníky řadu kulturních akcí. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vás na shledanou při zámeckých akcích.

Zahájení sezony
1. 2. 2019

Letošní zámeckou sezonu zahajujeme v den pololetních prázdnin, tedy 1. února. K této příležitosti jsme si připravili rodinné prohlídky zámku, které budou probíhat v pátek 1. února. Rodinné prohlídky zámku jsou speciálně upravené tak, aby hravou formou zaujaly především děti. K zahájení sezony se přidá i Bistro „Kravín“, které na sobotu 2. února připravuje pro návštěvníky zabijačkové hody v areálu hospodářského dvora zámku Veltrusy. Zámecký okruh „Aristokracie: začátek konce“ a výstava „Míry, váhy, závaží na zámku Vám ukáží“ budou otevřeny od února do konce dubna vždy o víkendech. V Infocentru bude otevřena nová výstava „Chotkové s knížecí korunou“.

Dámy v sedle - příměstský tábor
25. 2. - 3. 3. 2019

Jezdecký spolek "Dámy v sedle" si pro děti opět připravil oblíbený příměstský tábor. Děti tak mohou strávit jarní prázdniny v příjemném prostředí a zajímavou aktivitou.

Vítání jara
13. 4. 2019

Naši předkové vítali jaro vynesením Morany – právě tento starý zvyk si připomeneme a symbolicky tak skoncujeme se zimou a s ní kdysi spojovanou smrtí. Můžete se připojit k průvodu a společně s ním slavnostně vhodit Moranu do potoka. Nebude chybět ani pestrý program, tvořivé dílničky a jarmark.

Co je na našem starém zámku nového
1. 5. 2019

I letos Vás zveme na sousedské setkání, kde si povíme, co nového se za poslední rok u nás na starém zámku a v přilehlém parku událo.

Dámy v sedle - Den koní
4. 5. 2019

Jezdecký spolek "Dámy v sedle" nás přenese zpět v čase do dob rytířů na 3. ročníku akce "Den koní". Komponované jezdecko/šermířské odpoledne pro malé i velké diváky. 

Rodinná neděle
19. 5. 2019

V polovině května se slaví Mezinárodní den rodiny, my na zámku se připojíme s naší akcí "Rodinná neděle". Připravené budou speciální prohlídky zámku a další akce pro rodiny s dětmi.

Slavnost růží
15. - 16. 6. 2019

Přivoňte si, potěšte své oko a hlasujte pro tu nejkrásnější růži. Asi stovka těchto půvabných květin z českých růžových sadů, ale také od jednotlivců, se nastěhuje do zámecké oranžerie, kterou můžete navštívit během soboty a neděle. Přilehlá loučka se promění v drobné tržiště, nebudou chybět ani dílny a doprovodný program v podobě hudebních i divadelních vystoupení.

Dožínky hraběte Chotka
10. 8. 2019

Léto patří žním, ty veltruské si připomeneme v zámecké kuchyňské zahradě. Ta se zaplní dílnami i stanovišti, kde si posekáte obilí, třeba ho i navážíte a ze získaných zrn si pak budete moci upéct placku. Děti si užijí brouzdaliště, dospělí zas stánky včetně rodinných pivovarů. Celé žně pak zakončí průvod, který slavnostně předá panu hraběti dožínkový věnec.

Válka bramborová
21. 9. 2019

V okolí zámku, si připomeneme málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že si povíme o této podivné válce, ale seznámíme se také s historií samotných brambor. Chybět nebudou ukázky vojenské taktiky a dobové výzbroje.

Dušičková vzpomínka
1. 11. 2019

I letos si připomeneme Památku zesnulých. Zámek Veltrusy opět pořádá akci "Dušičková vzpomínka", přijďte si společně s námi zavzpomínat u kaple Ferdinanda Kinského ve Veltrusích. Poté se společně přesuneme do kostela kde zapálíme svíčky a položíme věnec k náhrobku Rudolfa Chotka.

Advent na zámku
23. 11. - 15. 12. 2019

V adventním období máme pro návštěvníky připravenou řadu akcí, u kterých se můžou naladit do té pravé vánoční atmosféry. Čekají nás hudební vystoupení, divadelní představení, vánoční jarmark či adventní prohlídky zámku.