Co bude v roce 2017

 

 

Dožínky hraběte Chotka
12. 8. 
10.00–17.00
Léto patří žním, ty veltruské si připomeneme v zámecké kuchyňské zahradě. Ta se zaplní dílnami i stanovišti, kde si posekáte obilí, třeba ho i navážíte a ze získaných zrn si pak budete moci upéct placku. Děti si užijí brouzdaliště, dospělí zas stánky včetně rodinných pivovarů. Celé žně pak zakončí průvod, který slavnostně předá panu hraběti dožínkový věnec.

Více o akci


 

 

Válka bramborová
16. 9. 
10.00–17.00
V okolí Chrámu obránců vlasti a přátel zahrad a venkova, který se nachází v parku nedaleko zámku, vzpomeneme na málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie. Nejen, že si povíme o této podivné válce, ale seznámíme se také s historií samotných brambor. Chybět nebudou bojové ukázky, bramborové hry pro děti nebo tržiště. 

Více o akci


 

 

Dušičková slavnost
3. 11.

Ve veltruském kostele společně uctíme památku Rudolfa Chotka, někdejšího majitele zámku, rovněž se vydáme do jinak nepřístupné hrobky Ferdinanda Kinského.

Více o akci


 

 

Advent na zámku
25. 11. – 17. 12.

Než přijdou Vánoce, můžete si vybrat z našeho bohatého adventního programu. Ve vyzdobeném zámku vás seznámíme se šlechtickými vánočními zvyky nebo se způsoby stolování, v infocentru pak najdete adventně laděnou výstavu. Během víkendů se můžete těšit na adventní tvoření, divadelní představení či živý betlém.

25. 11. Adventní tvoření
2. 12. Mikulášská pohádka s nadílkou
9. 12. Adventní koncert
17. 12. Živý betlém a vánoční pohádka 

Více o akci