NepřehlédnĚte

Zámek Veltrusy

Romantická krajina, líný tok řeky Vltavy, divoký lužní les, malebné staleté stromy na skrytých loukách, zlatavá pole obilí i zdánlivě zapomenutá zákoutí se sochami a pavilony, kde se zastavil čas - to vše v sobě skrývá veltruský zámecký park, jeden z největších zámeckých parků u nás. Historické užitkové stavby i hlavní zámecká budova, přestože prochází náročnou rekonstrukcí, nabízí návštěvníkům pestré možnosti poznání a odpočinku.


Akce

27 srp
Společenská akce

Světlonoška art fest aneb Podej ruku na zámku Ostrov Veltrusy

 • Veltrusy ()
 • 27. 8. 2016 –28. 8. 2016
 • 10.00
17 zář
Společenská akce

Válka bramborová - rekonstrukce bitvy na zámku Ostrov Veltrusy

 • Veltrusy ()
 • 17. 9. 2016 –17. 9. 2016
 • 10.00–17.00

Zprávy

Reportáž z Dožínek hraběte Chotka na zámku Veltrusy-Ostrov

26. 8. 2016

Vzdání díků za úrodu, to jsou Dožínky hraběte Chotka, které jsme letos oslavili 13. srpna. Jak to na akci vypadlo se můžete podívat v reportáži Kralupské televize: https://www.youtube.com/watch?v=km3bUl8oUU4&feature=youtu.be

Hradozámecká noc 2016 ve Středočeském, Ústeckém a Karlovarském kraji

20. 8. 2016

Velkolepá slavnost hradů a zámků vypukne poslední srpnovou sobotu. Ve středních Čechách se zapojí osmnáct památek, na Ústecku deset a na Karlovarsku Bečov a Kynžvart. Středobodem Hradozámecké noci bude hrad Karlštejn – středisko Lucemburského roku 2016. Hradozámeckou noc pořádá Národní památkový ústav již po sedmé, letos se koná na 96 památkách v celém Česku.

Zámek Ostrov Veltrusy má nový kočár

23. 5. 2016

Do výstavy historických kočárů, které pocházejí z přelomu 19. a 20. století, přibyl minulý týden nový kočár typu Mylord. Jedná se o jediný exponát z celé expozice, do kterého si návštěvníci budou moci sednout a třeba se v něm i vyfotografovat. V budoucnu by měl sloužit také k projížďkám po zámeckém parku.

Tipy na výlet

 • Pavilon Marie Terezie

  Dlouhý okruh vám ukáže velkou část zámeckého areálu, který kdysi býval říčním ostrovem. Projdete napříč parkem, jehož rozloha je téměř 300 hektarů, a uvidíte nejen romantické pavilony, ale také malebná lesní zákoutí i pole a pastviny, které k parku neodmyslitelně patří.

 • Rozsáhlý krajinářský park, který se rozkládá kolem zámku, přímo vybízí k procházkám. Pokud zvolíte tuto středně dlouhou trasu, objevíte jeho skrytá místa, kde budete s největší pravděpodobností jediným návštěvníkem právě vy. Cestu podél Mlýnské strouhy vám zpestří řada mostků a několik parkových pavilonů.

 • Vydejte se po nejbližším okolí zámku a poznejte tak část krajinářského zámeckého parku. Tato krátká procházka vás povede kolem daňčí obory, kde na vás čekají romantické pavilony i kouzelné okolí Mlýnského potoka.

Partneři