Co bylo v roce 2018

11. 8. 2018
Dožínky hraběte Chotka

Oslavili konec žní na tradiční akci Dožínky hraběte Chotka, která se konala v sobotu 11. srpna v zámecké kuchyňské zahradě. Návštěvníci si mohli projít cestu chleba na jejímž konci si upekli chlebovou placku. Dámy v sedle nám poodhalily své tajemství při ukázce "Co skrývá dáma v sedle", ukázaly nám jak se jezdí v dámském sedle a nechaly návštěvníky projet na koních. Děti se zabavily u loutkového představení "Kocour v botách" divadla "Buchty a loutky". Mělnická partička nám zahrála k tanci a doprovodila krojovaný průvod na koňském povoze až k panu hraběti, kde průvod předal dožínkový věnec hraběti.

24. 3. 2018
Jaro na zámku

V sobotu 24. března jsme přivítali příchod jara vynesením Morany. Vyzkoušeli jsme si pletení pomlázek, zdobení vajec a aranžování květiny na jaro. Pro děti byly připravené hry a dílničky. Nechyběl ani trh, občerstvení a živá zvířátka k pohlazení. Děti se také zabavili kulturním programem v podobě divadelního představení.

23. 3. 2018
Noc s Andersenem

Letošním Noc s Andersenem se šířila v dobrodružnějším duchu. S dětmi jsme tentokrát přespali na Švýcarské hájence. Nechyběla noční bojovka, tvořivé dílny, u kterých si děti mohly vytvořit například vlastní vlajku a ani večerní čtení před spaním.

27. 1. 2018
Vernisáž výstavy "Daňčí stopou"

Novou sezonu jsme odstartovali vernisáží interaktivní výstavy "Daňčí stopou" v zámeckém Infocentru. Výstava navazuje na nově upravenou loveckou chodbu v severozápadním křídle zámku. V rámci zahájení sezony podávala zámecká restaurace speciální menu složené ze zvěřinových specialit.