Co bylo v roce 2019

1. 5. 2019
Co je na našem starém zámku nového

Každoročně se na našem sousedském shledání můžete dozvědět novinky, které se za poslední rok na zámku a v areálu parku udály. I letos jsme si to zopakovali a akci jsme úspěšně zakončili cykloprohlídkou po parku.

18. 4. 2019
Mezinárodní den památek a sídel

Na oslavu "Mezinárodního dne památek a sídel" jsme si pro návštěvníky zámku přichystali rodinné prohlídky prohlídkového okruhu Aristokracie: začátek konce. Děti jsou během těchto edukačních prohlídek aktivně zapojovány a lepé si tak zapamatují informace z této prohlídky.

13. 4. 2019
Jaro na zámku

I letos jsme se rozloučili se zimou symbolickým vynesením Morany a přivítali tak příchod jara. V tvořivých dílničkách si návštěvníci mohli vyzkoušet tradiční velikonoční aktivity jako například pletení pomlázek či zdobení vajec. Nechybělo ani aranžování květiny na jarní výzdobu. Na trhu byly k vidění živá zvířátka v rámci umisťovací výstavy. Pro děti byly připraveny hned dvě divadelní představení. Dětský sbor Sedmihlásek nám den zpestřil svým hudebním vystoupením a děti z ASPV Veltrusy zase svými tanečky.

29. 3. 2019
Noc s Andersenem

Pohádkou letošní Andersenovské noci byl "Císařův slavík", a protože se tento příběh odehrává na dálném východě, tak jsme se i my pomyslně přenesli na dvůr čínského císaře. Shlédli jsme divadelní představení "Vlaštovčí císař", v tvořivých dílničkách jsme si vyzkoušeli tradiční čínské techniky a na dobrou noc jme si četli před spaním. Nechyběli ani bojovky, u kterých jsme se pořádně protáhli.